Wytwórnia Sit “Sitono” Krzysztof Nowakowski, ul. Zawodzie 9, 62-330, Nekla

Wytwórnia Sit “Sitono”

Firma SITONO powstała ponad 60 lat temu, w 1955 roku. W tamtym czasie funkcjonowała pod nazwą „Wytwórnia Sit i Siatek”. Została założona przez Waleriana Nowakowskiego, który wcześniej zajmował się prowadzeniem młyna. Po upaństwowieniu tego zakładu, jego właściciel postanowił wykorzystać swoje dotychczasowe doświadczenie i zająć się produkcją elementów przydatnych podczas procesu przeróbki zboża.

Na początku działalności firma zajmowała się tworzeniem dziewięciu typów maszyn, które z powodzeniem wykorzystywane były w takich procesach, jak śrutowanie, czyszczenie czy mielenie różnych rodzajów zbóż, grochu i traw nasiennych. W tamtym czasie produkty i rozwiązania proponowane przez naszą wytwórnię były unikatowe na skalę kraju. Właśnie dzięki temu firma mogła szybko się rozwinąć i poszerzyć swoją działalność.

W latach siedemdziesiątych zarządzanie przedsiębiorstwem przejął syn pierwszego właściciela, Tomasz Nowakowski. To on postanowił zmienić nazwę firmy na „SITONO”. Nowy właściciel energicznie przystąpił do reorganizacji pracy przedsiębiorstwa, które teraz oferowało klientom sita do wszelkich wykorzystywanych w Polsce i poza jej granicami maszyn rolniczych. Dzięki profesjonalnemu zarządzaniu, firma w ciągu trzydziestu lat znacznie powiększyła produkcję i ugruntowała swoją pozycję na rynku.

Głównym celem i wizją właściciela przedsiębiorstwa było stworzenie marki, która kojarzyć się będzie z najwyższą jakością. I tak firma uzyskała międzynarodowe certyfikaty poświadczające jakość wytwarzanych tu produktów oraz stosowanych procedur. Wśród najważniejszych wymienić warto certyfikat jakości ISO9001:2008 czy Międzynarodowy Certyfikat Primus Nominatus.